Koszty regeneracji pompy wtryskowej

Naprawa pompy wtryskowej to skomplikowana procedura. Każda część tego typu wymaga dokładnej weryfikacji przed założeniem na maszynę w celu sprawdzenia jej pracy. Jeżeli chodzi o elementy, takie jak pompa wtryskowa, regeneracja rozpoczyna się od jej rozebrania na części pierwsze i dokładnych oględzin. Następnie tworzona jest wycena przedstawiana podczas kontaktu z właścicielem. W przypadku rezygnacji ze strony klienta z usługi, jaką jest naprawa pompy wtryskowej, oddajemy ją w częściach, ponieważ raz rozebrana nie może być złożona przy użyciu starych, zużytych uszczelnień. Gdy ustalimy kwotę i zapadnie decyzją o dalszych czynnościach, zamawiamy nowe części. Określamy też sposób, w jaki ma przebiegać dalsza regeneracja pompy wtryskowej, a następnie montujemy oraz sprawdzamy element na stole probierczym. Weryfikujemy wydatek oraz dawkę paliwa pod różnym obciążeniem, tworzymy wydruk potwierdzający prawidłową pracę podzespołu i odwozimy do klienta.

Podanie orientacyjnej kwoty naprawy pompy wtryskowej jest bardzo trudne ponieważ części do nich są dostępne w szerokich widełkach cenowych. Ich koszty do poszczególnych modeli także się różnią. Z tego powodu nasz cennik jest stały jeżeli chodzi o robociznę, której wymaga regeneracja pomp wtryskowych. Poniżej znajdziecie państwo wyceny modeli wybranych producentów. Z naszego doświadczenia możemy podać jednak przybliżone koszty, z jakimi wiąże się naprawa pomp wtryskowych Common Rail np. uszczelnienie to cena między 550 a 850 zł, gdzie górna granica obejmuje już między innymi wymianę wałka (z którego też czasami cieknie). Jeżeli chodzi o pompy wtryskowe, naprawa modeli CR (obejmująca wymianę np. kosztownej pompy wstępnej lub rolek, wałka, zestawu naprawczego) to koszt między 720 a 1180 zł. Podane uśrednione ceny są tylko orientacyjne, a dokładna wycena następuje po rozebraniu elementu!
Na każdą usługę z tej kategorii udzielamy pisemnej gwarancji.  Naprawa pompy wtryskowej Common Rail trwa od 12 do 96 h roboczych.

Procedura przy pompach rozdzielaczowych VP, czyli starego typu jest nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna. Czas wykonania z racji liczby zamówień to od 3 do nawet 10 dni roboczych. Jeżeli chodzi o tego rodzaju pompy wtryskowe, regeneracja przeprowadzana jest przy użyciu wysokiej jakości części. Uśredniony koszt na uszczelnienia wersji rozdzielaczowej to między 750 a 1050 zł.W przypadku zwarcia na sterowniku w 99% mamy również problem z zacierającą się pompą wtryskową która wysyła za wysokie sygnały elektryczne i pali sterownik, więc średnie koszty naprawy z wymianą sterownika pompy rozdzielaczowej to między 980 – 1980zł.

Cennik pomp wtryskowych common rail

Pompa wtryskowa Bosch
Pompa wtryskowa Continental
Rozebranie, diagnoza wizualna, wycena i decyzja ze strony klienta o rezygnacji z naprawy

Bosch

100zł

Delphi

100zł

Denso

100zł

Siemens

100zł

Continental

100zł

Regeneracja oraz test pompy wtryskowej z wydrukiem

Bosch

400zł

+ części

Delphi

450zł

+ części

Denso

400zł

+ części

Siemens

400zł

+ części

Continental

400zł

+ części

Cennik pomp rozdzielaczowych VP 44, VP29/30, VP 37
Pompa wtryskowa Vp44
Rozebranie, diagnoza wizualna, wstępna diagnoza pomiarowa sterownika, wycena i decyzja ze strony klienta o rezygnacji z naprawy

VP 44

200zł

VP 29/30

200zł

VP 37

200zł

Regeneracja oraz test na stole probierczym EPS815 BOSCH z wydrukiem

VP 44

750zł

+ części

VP 29/30

750zł

+ części

VP 37

750zł

+ części