Koszty regeneracji pompy wtryskowej

Naprawa pompy wtryskowej to skomplikowana procedura. Każda pompa wymaga dokładnej weryfikacji przez założeniem na maszynę w celu sprawdzenia jej pracy. Pompę wtryskową należy najpierw rozebrać na części pierwsze i zweryfikować, następnie podejmowana jest wycena i kontakt z klientem. W przypadku rezygnacji z naprawy ze strony klienta, pompa jest oddawana w częściach, ponieważ raz rozebrana pompa nie może być złożona na starych, zużytych uszczelnieniach. Gdy ustalimy kwotę i zapadnie decyzją o jej naprawie, zamawiamy i montujemy nowe części oraz sprawdzamy pompę na stole probierczym. Weryfikujemy wydatek oraz dawkę paliwa pod różnym obciążeniem, tworzymy wydruk potwierdzający prawidłową prace podzespołu i odwozimy do klienta.

Podanie orientacyjnej kwoty naprawy pompy wtryskowej jest bardzo trudne ponieważ części do pomp są w bardzo szerokich widełkach cenowych i do każdego modelu potrafią inaczej kosztować. Z tego powodu nasz cennik jest stały jeżeli chodzi o robociznę, poniżej znajdziecie państwo wyceny poszczególnych producentów pomp wtryskowych. Z naszego doświadczenia możemy przybliżyć jednak uśrednione koszty naprawy pomp wtryskowych common rail np. uszczelnienie pompy wtryskowej to koszt między 550-850zł na gotowo, gdzie górna granica obejmuje już między innymi wymianę wałka (z którego też czasami cieknie). Uśredniona standardowa naprawa pompy cr (obejmująca wymianę np. kosztownej pompy wstępnej lub rolek, wałka, zestawu naprawczego) to koszt między 720-1180zł na gotowo. 

Oczywiście podane uśrednione ceny są tylko orientacyjne, a dokładna wycena następuję po rozebraniu!

Na każdą naprawę pompy wtryskowej udzielamy pisemnej gwarancji. Usługa naprawy pompy wtryskowej common rail trwa od 12 do 96h roboczych.

Procedura przy pompach rozdzielaczowych typu VP, czyli starego typu jest nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna. Czas naprawy z racji ilości zamówień to od 3 do nawet 10 dni roboczych. Uśredniony koszt na uszczelnienia pompy rozdzielaczowej to między 750-1050zł na gotowo. W przypadku zwarcia na sterowniku w 99% mamy również problem z zacierającą się pompą wtryskową która wysyła za wysokie sygnały elektryczne i pali sterownik, więc średnie koszty naprawy z wymianą sterownika pompy rozdzielaczowej to między 980 – 1980zł.

Cennik pomp wtryskowych common rail

Pompa wtryskowa Bosch
Pompa wtryskowa Continental

Rozebranie, diagnoza wizualna, wycena i decyzja ze strony klienta o rezygnacji z naprawy

Bosch

100zł

Delphi

100zł

Denso

100zł

Siemens

100zł

Continental

100zł

Regeneracja oraz test pompy wtryskowej z wydrukiem

Bosch

400zł

+ części

Delphi

450zł

+ części

Denso

400zł

+ części

Siemens

400zł

+ części

Continental

400zł

+ części

Cennik pomp rozdzielaczowych VP 44, VP29/30, VP 37

Pompa wtryskowa Vp44

Rozebranie, diagnoza wizualna, wstępna diagnoza pomiarowa sterownika, wycena i decyzja ze strony klienta o rezygnacji z naprawy

VP 44

200zł

VP 29/30

200zł

VP 37

200zł

Regeneracja oraz test na stole probierczym EPS815 BOSCH z wydrukiem

VP 44

750zł

+ części

VP 29/30

750zł

+ części

VP 37

750zł

+ części