Regeneracja wtryskiwaczy oraz pompowtryskiwaczy

Pompy wtryskowe oraz wtryskiwacze
W skład naszej oferty wchodzi profesjonalna naprawa wtryskiwaczy oraz pompowtryskiwaczy. Podejmowane przez nas działania obejmują rozbieranie i czyszczenie części, naprawę i wymianę uszkodzonych elementów, ich ponowne składanie, a także regulację oraz kalibrację z użyciem specjalistycznej maszyny, wraz z nadaniem nowego kodu. Do każdego wtryskiwacza dołączany jest wydruk przed i po naprawie.

Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy polega na:

Sprawdzenie i wycena wtryskiwacza:
– wymiana uszkodzonych elementów na nowe, oryginalne Bosch,
– złożenie wtryskiwacza,
– regulacja wszystkich trzech stopni,
– kalibracja na maszynie wraz z nadaniem nowego kodu.

W celu dokonania prawidłowego doboru wszystkich podkładek regulacyjnych przeprowadza się kilka pomiarów stałych elementów wtryskiwacza, następnie dzięki obliczeniom ustala się odpowiednie grubości dla każdej z podkładek

Regeneracja wtryskiwaczy BOSCH polega na rozebraniu wtryskiwacza i czyszczeniu poszczególnych elementów składowych w myjce ultradźwiękowej oraz weryfikacji stanu wybranych elementów na mikroskopach. Na podstawie pomiarów na stanowisku do pomiaru skoku ustalana jest wartość grubości podkładki (podkładki są stopniowane co kilka lub kilkanaście tysięcznych mm po złożeniu wtryskiwacza z wykorzystaniem nowych części naprawczych.

Po dopasowaniu odpowiedniej wartości podkładek regulacyjnych w połączeniu z dynamometrycznym kluczem pobierany jest moment i kąt obrotu klucza. (na podstawie wprowadzonego numeru wtryskiwacza z bazy danych)

Po zakończeniu naprawy wtryskiwacza konieczna jest szczegółowa kontrola wszystkich parametrów i dawek wtryskiwanego paliwa na stole probierczym. Po regeneracji i sprawdzeniu wtryskiwaczy automatycznie generowany jest protokół ze stołu probierczego, co świadczy o tym, że osiągnięte zostały parametry fabrycznie nowego wtryskiwacza.


Jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy

Procedura regeneracji wtryskiwacza w profesjonalnym warsztacie wygląda następująco:
› pomiar wtryskiwacza na stole probierczym i wydruk parametrów przed naprawą,
› demontaż i mycie elementów,
› weryfikacja i wymiana niezbędnych części,
› regulacja i montaż wtryskiwacza,
› pomiar wtryskiwacza po naprawie,
› nadanie indywidualnego kodu, uwzględniającego parametry konkretnego egzemplarza (dotyczy niektórych wtryskiwaczy).

Dopiero po takiej regeneracji i wykluczeniu innych usterek (np. zaszlamienia baku paliwa) naprawione wtryskiwacze mogą trafić do samochodu. Przy zachowaniu wysokiej czystości, może je zamontować zwykły warsztat.

Obowiązkowa jest wymiana filtra paliwa i miedzianych podkładek pod wtryskami.

  • Wydruk przed i po naprawie
  • Pisemna gwarancja
  • Tylko i wyłącznie ORYGINALNE oraz NOWE części
  • Szybkość realizacji zleceń
logo bosch