Regeneracja i naprawa turbin

do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, jak również do potężnych maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych jest naszą specjalnością. Zajmujemy się sprzętem najpopularniejszych marek, takich jak Komatsu, Mitsubishi, KKK, Garrett, Toyota, Holset, Hitachi, Schwitzer, IHI i wielu innych. Regeneracja turbiny przeprowadzona przez naszą firmę to gwarancja sukcesu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Turbosprężarka

Turbosprężarki

Posiadamy wiele modeli naprawionych turbosprężarek na wymianę.

Używamy oryginalnych części angielskiej marki melett.

Korzystamy w ponad 90% z części zamiennych angielskiej marki Melett. Dzięki temu naprawa turbin spełnia najwyższe standardy.Jest to najbardziej ceniony na rynku dystrybutor części do turbosprężarek. Wielu producentów zatwierdziło tę markę jako dostawcę, w ramach ich własnego rynku wtórnego.Części Melett to przede wszystkim jakość oraz niezawodność. Jako jedna z dziesięciu pierwszych firm w Polsce, przeszliśmy szereg testów oraz spełniliśmy wymagania jakościowe, aby zostać autoryzowanym warsztatem Melett. Możecie być więc Państwo pewni, że Wasza turbosprężarka zostanie zregenerowana przy użyciu oryginalnych części oraz posłuży jeszcze długie lata.
Posiadamy ponad 250 rodzajów zestawów montażowych (uszczelek) do turbosprężarek. Stawiamy na jakość każdego z dostępnych w asortymencie elementów. Dlatego nasze uszczelki do turbosprężarek cechują się wyjątkową trwałością i niską ceną. W ofercie znajdują się zestawy firmy Melett oraz robione na zamówienie komplety marki Honket. Zapewniają one precyzyjne uszczelnienie elementów podczas zleceń, takich jak regeneracja turbin oraz ich naprawa. Tym samym wpływają na efektywność pracy elementów w przyszłości.

Do zakresu naszych usług należy również naprawa sterowników oraz ich kalibracja lub programowanie. Produkt regenerowany jest objęty 12-miesięczną gwarancją. Regeneracja turbosprężarek i ich sterowników obejmuje wymianę uszkodzonych elementów np. silnika sterownika lub całej elektroniki. Używamy wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Możliwe jest dostarczenie samego sterownika bądź całej turbosprężarki, aby mieć gwarancję ustawienia turbiny jak fabrycznie nowej.

Całkowita nowość! Powiadomienia SMS

Dzięki naszemu najnowocześniejszemu systemowi będziesz na bieżąco informowany o procesie regeneracji swojej turbosprężarki. Gdy wyrazisz na to zgodę, będziesz otrzymywał powiadomienia SMS o tym, jak przebiega naprawa turbiny i jakie kroki są aktualnie podejmowane przez naszych specjalistów. W ten sposób uzyskasz wgląd do całego procesu począwszy od wstępnej diagnozy, przez złożenie po końcową kontrolę oraz błyskawicznie otrzymasz informację, gdy urządzenie będzie gotowe do odbioru.
logo schenck
Pracujemy tylko na oryginalnych maszynach niemieckich Schenck

Tylko niemiecka jakość w połączeniu z oryginalnymi częściami daje gwarancję aby zregenerowane turbosprężarki działały w 100% jak nowe.

WW dziedzinie naprawy turbosprężarek nie mamy sobie równych, wykonaliśmy już ponad 60 tysięcy regeneracji turbosprężarek od 15 lat istnienia naszej firmy na rynku. Postaw na doświadczenie i profesjonalnie przeszkolony personel. Zajmujemy się również trudnymi naprawami np. regeneracją turbin na łożyskach kulkowych. Do każdej turbosprężarki dołączamy pisemną diagnozę uszkodzenia. Poczytaj więcej o objawach uszkodzonej turbiny tutaj.

proces regeneracji turbosprężarki

Gdy uszkodzeniu ulegnie turbosprężarka, wielu klientów zastanawia się jak rozwiązać ten problem. Najczęściej mają Państwo trzy rozwiązania:

  • Kupić nową turbosprężarkę
  • Kupić używaną turbosprężarkę
  • Regeneracja turbosprężarki (naprawa turbosprężarki)

Poniżej opisane są różnice, które każdy potencjalny klient musi wziąć pod uwagę, decydując się na jedną z trzech możliwości.

Nowa turbosprężarka

Pod względem technicznym jest to bardzo dobry wybór, czas oczekiwania na nieużywany element jest krótki (najczęściej do 24 godzin). Nasza firma ma dostęp oraz umowy z największymi hurtowniami w Polsce i zagranicą, by szybko i w dobrej cenie zaproponować Państwu nową turbosprężarkę. Roczna gwarancja od producenta, a także wiele innych pozytywnych aspektów niestety idą w parze z wysoką ceną. Nowe turbosprężarki np. ze zmienną geometrią, zaczynają się od ponad 2000 zł (średni koszt to około 3000 zł). A turbosprężarki ze zmienną geometrią i sterownikiem elektrycznym (elektronicznym) od 3500 zł.

Używane części – naprawa turbiny w przyszłości?

Używana turbina to na pierwszy rzut oka najtańsza wersja ze wszystkich trzech możliwości, jednak najbardziej ryzykowna i może okazać się nieopłacalna, a nawet najbardziej kosztowna w niektórych przypadkach. Dokonując takiego zakupu, musicie wziąć Państwo pod uwagę możliwe problemy.

Po pierwsze: używana turbina pochodzi najczęściej z wypadkowych samochodów. Jeżeli do wypadku doszło w czasie kiedy turbina pracowała – to siła odśrodkowa częściowo uszkodziła łożysko oporowe w ten sposób, że po założeniu do zniszczenia nie dochodzi natychmiast, a po dłuższym czasie. Naprawa turbosprężarek zaraz po zdarzeniu często nie jest więc wykonywana ze względu na pozornie sprawne działanie. W takiej sytuacji gwarancja rozruchowa na używany element, którą najczęściej otrzymujemy na 2 tygodnie, nie ochroni nas od kosztów w przyszłości.

Po drugie: turbina używana nawet jeżeli się kręci i nie ma uszkodzonych łopatek, może być uszkodzona lub zużyta w środku. Kupując ją, nie wiemy, z jakim przebiegiem nabywamy używana turbosprężarkę, bo zapewnienia handlowców, że turbina ma 120.000 przebiegu to najczęściej tylko chwyt marketingowy, na który dajemy się nieraz nabrać i wierzymy w niego lub chcemy wierzyć, bo nie lubimy kupować niepewnych czy niesprawnych produktów.

Po trzecie: używana turbosprężarka jeżeli nie jest z powypadkowego samochodu, to najczęściej pochodzi z uszkodzonego mechanicznie auta. Na złomowisko sprzedaje się pojazdy, których nie opłaca się naprawiać np. przez uszkodzony silnik. W takim przypadku gdy silnik jest niesprawny, turbosprężarka jest w 80% tak uszkodzona, że najczęściej po gwarancji rozruchowej dochodzi do jej zatarcia lub uszkodzenia wirnika. Naprawa turbiny jest wtedy konieczna. Takich części, krótko po zakupie internetowych, giełdowych lub bezpośrednio od handlarza używanymi częściami naprawiamy około 20 do 30 sztuk miesięcznie i żal mi tych ludzi, których całkowicie rozumiem – chcieli zaoszczędzić a teraz płacą podwójnie.

Po czwarte: Jeżeli nawet załapiemy się na gwarancję rozruchową i zostanie nam ona uznana, to i tak ponowny demontaż i montaż, nowe uszczelki, nowy olej (to koszt zależny od samochodu – około 800 zł), nie wliczając lawety, problemów, ponownego czasu oczekiwania na naprawę i sam czas naprawy. Możemy obliczyć, że np. za używaną turbinę zapłacimy ok. 500-600 zł, a regenerowana turbina kosztuje np. 1100 zł – to różnica to tylko 500 zł w zakupie. Kwota ta jest mniejsza niż koszty, które poniesiemy nawet przy uznanej gwarancji używanej turbiny. Dodatkowo mamy jej tylko 2 tygodnie, a nie 3 lata dawane przez nas na regenerowaną turbinę.

Po piąte: zamówione używane turbiny nieraz przychodzą niezgodne z opisem czy zdjęciem, uszkodzone, zużyte, poobijane, a same dostawy mogą myć opóźnione. Gdy zareklamujemy niezgodność, często pojawiają się problemy z przyjęciem i zwrotem pieniędzy, a o odzyskaniu kosztów przesyłki z naszej strony – możemy zapomnieć.

Naprawa turbosprężarek lub regenerowany element

W tej kwestii musimy bardzo uważać, bo regeneracja, regeneracji nie równa.

Na co uważać, decydując się na regenerację turbosprężarki, jaka firmę wybrać itd.?

Po pierwsze: regeneracja nie może być zbyt tania, bo wtedy nasuwają się podejrzenia, że do regeneracji turbosprężarki podzespoły (części) nie są wystarczająco wysokiej jakości. Turbina pracuje w trybie do 250.000 obrotów na minutę i temperaturze około 1000 stopni Celsjusza, takie ekstremalne warunki mogą wytrzymać podzespoły, które zawartość niklu i chrom-vanadium zawierają w ilościach wymaganych w wirnikach turbosprężarek. Części, których używamy my jako autoryzowany warsztat firmy Melett są oryginalnymi elementami do regeneracji turbosprężarek, które posiadają dokładnie taki skład materiału, jaki jest bezwarunkowo wymagany. Obróbka materiału jest również bardzo ważna, a części pochodzenia chińskiego nie przechodzą badań jakościowych pod względem składu materiałowego i obróbki zewnętrznej. Dlatego dla zmniejszenia ilości reklamacji używamy tylko i wyłącznie w 90% oryginalnych części angielskiej firmy Melett.

Po drugie:
Bardzo ważne jest jakich maszyn używa się do regeneracji turbosprężarek, na dzień dzisiejszym można całą pracownię do regeneracji urządzić już za ok. 80.000 zł, zamawiając chińskie maszyny – lub około 150.000 zł za te pochodzenia polskiego, włoskiego lub inne w tej samej grupie jakościowej. Na najlepsze urządzenia, które są potrzebne do przeprowadzenia profesjonalnej regeneracji turbin krok po kroku, trzeba wydać około miliona złotych i cały czas inwestować w modernizację i aktualizację. Takie są zasady i procedury, które zapewniają perfekcyjną naprawę i regenerację turbosprężarek. Urządzenia, które posiadamy do wyważania wirników, kół kompresji oraz do doważania całego zespołu środkowego (CHRA) to wyroby niemieckiej firmy Schenck. Posiadamy 3 różne typu urządzeń do ustawienia turbiny różnych producentów, z czego najbardziej prestiżową z nich to Turbo-Tester marki Cimat. Jest to jedyne urządzenie, które testuje ustawienie turbosprężarki w stosunku do parametrów nowej turbiny w wielu zakresach, między innymi: trzy badania przepływów spalin przez zmienną geometrię, trzy testy ciśnienie doładowania powietrza turbosprężarki, czyli wydatek, 6 testów obrotów turbiny w porównaniu do nowej, trzy testy czujnika pozycji sterownika podciśnieniowego, sześć testów szczelności.

Po trzecie:
Diagnoza turbosprężarki, to jedna z najważniejszych pozycji, które trzeba wykonać przed zabudową regenerowanej turbiny. Podobnie w przypadku nowej turbosprężarki, która wymaga diagnozy – producenci wyraźnie zaznaczają to w gwarancji. 75% uszkodzeń występujących w turbinie, ma powód zewnętrzny. Powstają one w szybki i gwałtowny sposób (np. kiedy coś wpadnie do turbiny i natychmiastowo zniszczeniu ulegają łopatki turbiny) lub w powolny przez wiele tysięcy kilometrów (np. za mała ilość przepływanego oleju co powoduje przegrzanie turbiny). Diagnoza turbosprężarek, to wiedza, która jest potrzebna, by po rozebraniu turbiny i oględzinach uszkodzonych podzespołów przekazać mechanikowi lub właścicielowi samochodu trafną opinię o tym, z jakiego powodu doszło do uszkodzenia turbosprężarki oraz jak usunąć jego przyczynę w samochodzie. Wiele osób myśli: „uszkodzona turbina – wymienić i załatwione”, jednak nie tędy droga, ponieważ może nas to kosztować wiele pieniędzy i problemów. Do każdej regenerowanej turbiny otrzymują państwo pisemną diagnozę ze wskazówkami dla mechanika i właśnie taka regeneracja turbosprężarek to prawidłowa droga do perfekcyjnej naprawy.

Po czwarte:
Wiedza i umiejętności zbierane przez lata naprawy i regeneracji turbosprężarek. Posiadamy ponad 13-letnie doświadczenie, co oznacza około 30.000 zregenerowanych turbin. Tylko w ten sposób na zasadzie prób i błędów można zdobyć wiedzę i obniżyć jak to tylko możliwie liczbę ewentualnych reklamacji. Zadowolony klient to najlepsza reklama dla naszej firmy. Do dzisiaj obsługujemy ponad 1200 warsztatów na terenie woj. śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego i naturalnie wysyłkowo na terenie całej Polski, a także Europy.

Na samym końcu chciałbym tylko dodać, że dla klientów, którzy szukają najniższej ceny, nie będziemy najlepszym partnerem, ale dla tych, którzy szukają jakości, szybkiej obsługi, pewności i gwarancji w rozsądnej cenie, będziemy najlepszymi współpracownikami przez wiele lat.

Jesteśmy tak pewni naszej jakości, że jako jedyni w całej Polsce dajemy 3-letnią gwarancję na regenerowaną turbosprężarkę bez żadnych dopłat.

 Autor: Leszek Ostrzołek

Jako pierwsi w Polsce posiadamy urządzenie do testowania turbosprężarki w warunkach identycznych jak w samochodzie, czyli w ruchu.

Urządzenie pomiarowe Turbo Tester to najwyżej klasy sprzęt do testowania turbosprężarek. Podczas pomiaru turbina rozpędza się w dokładnie taki sam sposób jak w samochodzie. Jest to niezbędny proces, aby turbosprężarka była ustawiona w 100% jak nowa turbina. Nasza firma może się pochwalić pierwszym zakupem tej maszyny na terenie Polski. Dzięki doskonałej jakości szwajcarskich czujników zapewnia ona bardzo wysoką dokładność pomiaru wielu ważnych parametrów. Ustawienie turbosprężarki jest niezbędne, aby regenerowana turbina pracowała w pełni swojej mocy na każdych obrotach.

Do naszych atutów należą:

umowa

Sprawdź ofertę dla Twojego warsztatu samochodowe, poznaj korzystne warunki współpracy. Zdobądź dostęp do atrakcyjnych zniżek, przyjedź na darmowe szkolenie.