Serwis klimatyzacji Radlin

Panel klimatyzacji

Klimatyzacja

W XXI wieku “Air-condition“ czyli klimatyzacja w samochodzie dawno przestała być wyposażeniem luksusowym. Układy kilmatyzacji stały się aktywnym czynnikiem bezpieczeństwa i można je zaliczyć do technik bezpieczeństwa prowadzenia pojazdów. 

Air-condition to nie tylko luksus, ale i bezpieczeństwo !

Badania naukowców z WHO udowadniają że temperatura i wilgotność powietrza we wnętrzu pojazdu mają ogromny wpływ na zdolność koncentracji i reakcji kierowcy. Według badań, najkorzystniejszą temperaturą dla kierowcy jest 20 – 22 °C. Przy wyższej temperaturze, nasze zdolności prowadzenia pojazdu w znacznym stopniu spadają, co automatycznie stwarza bezpośrednie zagrożenie dla nas samych jak i innych uczestników ruchu drogowego. Intensywne promieniowanie słoneczne na samochód może spowodować wzrost temperatury w jego wnętrzu o 1°C wyżej niż temperatury zewnętrznej – szczególnie w obrębie głowy. Na tym poziomie upał jest szczególnie niebezpieczny. Jak udowadniają badania, wzrost temperatury z 25°C do 35°C zmienjsza zdolność zmysłowego postrzegania kierowcy, co można porównać do prowadzenia pod wpływem 0,5 promila alkoholu.

Jak dbać o naszą klimatyzację ?

Układ klimatyzacji należy serwisować co roku, najlepiej w okresie wczesno wiosennym.

Na co składa się serwis klimatyzacji:
– opróżnienie układu z oleju i czynnika chłodniczego,
– tworzenie tzw. ‘próżni’ czyli osuszanie wnętrza układu,
– sprawdzanie szczelności układu,

Tester nieszczelności

Na wyposażeniu naszego warsztatu znajduje się również specjalistyczne urzadzenie do wykrywania nieszczelności, o czułości 3gr/rok w układach klimatyzacji marki MASTERCOOL. 

Tester azotu

Jako nieliczni stosujemy azot jako środek do sprawdzania szczelności układów klimatyzacji, dzięki czemu chronimy go przed wilgocią, która jest częstą przyczyną występujących w nim usterek. 

Latarka UV do klimatyzacji

Podczas każdego serwisu klimatyzacji przy użyciu profesjonalnego urządzenia marki BOSCH, do układu jest wprowadzany czynnik UV więc w przypadku występujących nieszczelności możemy je zweryfikować za pomocą specjalnej latarki i okularów UV. 

Zaleca się również:

– wprowadzenie do układu świeżego oleju oraz czynnika chłodniczego,
– wymiana filtra kabinowego,
– odgrzybianie pojazdu mające na celu zabicie wszystkich szkodliwych bakterii w pojeździe oraz uchronić przed nieprzyjemnym zapachem wydostającym się z jej wnętrza,
– wymiana zaworków serwisowych, 
– wymiana osuszacza klimatyzacji (element zabezpieczający klimatyzację przed wilgocią, czyli najczęstrzym czynnikiem uszkadzającym układy kilmatyzacji).

Maszyna do klimatyzacji Bosch

Posiadamy profesjonalne urządzenie marki BOSCH do serwisowania klimatyzacji, które zapewnia wysokiej jakości obsługę układów klimatyzacji.