Naprawa alternatorów i rozruszników Radlin

Delphi

Czym jest alternator ? 

Alternator – prądnica prądu przemiennego, często trójfazowa. Służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. W alternatorze prąd jest wytwarzany w nieruchomych uzwojeniach stojana przez wirujące pole magnetyczne wirnika. Stosowany jest powszechnie jako źródło prądu w pojazdach mechanicznych. Pierwszy alternator skonstruował Nikola Tesla w 1891 i opatentował go w USA pod numerem 447921.

Gdy zabraknie prądu…

Akumulator błąd

Mieli Państwo zapewne okazję znaleźć się w sytuacji gdy chcąc uruchomić swój pojazd, a zamiast kręcącego się rozrusznika słychać ciszę lub dziwne stukanie ? Tak, to właśnie oznaka że zabrakło nam prądu! Co robić w takiej sytuacji ? Wielu ludzi mylnie sądzi że podładowanie akumulatora lub jego wymiana załatwi sprawę, a co z kwestią jego ładowania w czasie jazdy ? Dlatego w takim wypadku warto udać się do warsztatu i poprosić o pomiar ładowania akumulatora. Gdzie coś takiego zrobić ? Oczywiście w naszej firmie ! Kosztuje to zaledwie 30 zł, a daje obraz tego w jakiej kondycji jest nasz akumulator i jak wygląda jego ładowanie bez obciążenia jak i z obciążeniem.

Gdy test pokaże słabe ładowanie…

W takiej sytuacji najlepiej zostawić samochód w naszym warsztacie i pozwolić nam zdiagnozować, co jest przyczyną tej usterki. 
Jest kilka możliwości:
– luźny pasek osprzętu (objawia się dodatkowo jego ‘piszczeniem’),
– zużyty pasek osprzętu (tak jak powyżej, usłyszymy charakterystyczne ‘piszczenie’),
– uszkodzony regulator napięcia,
– uszkodzony alternator (wewnętrzna usterka, wymagająca jego ‘regeneracji’ lub wymiany).

W naszej firmie jest możliwa wymiana/naprawa alternatora.

Rozrusznik

Co to jest rozrusznik ? 

Rozrusznik – urządzenie do uruchamiania silnika spalinowego. Najczęściej stosowanymi są rozruszniki elektryczne, choć spotyka się też pneumatyczne, jak i małe silniki spalinowe. Rozrusznik elektryczny to silnik prądu stałego, który służy do obracania wału korbowego silnika i nadawania mu odpowiedniej prędkości obrotowej, przy której silnik może rozpocząć samodzielną pracę. Rozrusznik elektryczny silnika spalinowego jest odbiornikiem pobierającym najwięcej energii elektrycznej z akumulatora, lecz tylko w krótkich okresach podczas uruchamiania silnika. Pobór prądu w chwili uruchamiania silnika w samochodach osobowych wynosi 200-600 A. W zależności od rodzaju pojazdu moc rozrusznika wynosi 0,4-10 kW. 

W kwesti regeneracji / zakupu nowych rozruszników współpracujemny z jedną z czołowych firm w tej branży – Pol Starter.
Dzięki ich ofercie jesteśmy Państwu w stanie zapewnić najwyższą jakość za rozsądną cene. Firma ta posiada w swojej ofercie ponad 10 000 rozruszników, dostępnych praktycznie od ręki z uwzględnieniem 24 godzinnej wysyłki. 

Wszystkie podstawowe naprawy rozruszników znanych marek takich jak np. AUDI, VW, OPEL, BMW etc… wykonujemy w siedzibie naszej firmy z wykorzystaniem części wysokiej jakości.